Виктор Симеонов: Доволен съм от свършената работа и благодаря на отбора

Треньорът на националния ни хандбален отбор за младежи до 20 години Виктор Симеонов заяви след загубата от Грузия с 28:29 в спора за 7/8-о място на Европейския шампионат във Варна, че въпреки това е доволен от свършената работа и благодари на тима.

България остана на 8-то място на Европейския шампионат по хандбал за младежи до 20 години във Варна

"Първото полувреме не се бяха събудили момчетата и това повлия в срещата. Иначе през второто полувреме си повярвахме и видяхте, че можеше да вземем и победата. За съжаление най-добрият им играч, който играе в първа лига във Франция, ни отбеляза последния гол. Много е качествено момчето (б.р. Николоз Каландадзе), каквото можаха момчета дадоха. Давам добра оценка на момчетата, отборът е ниво и половина по-добре от миналогодишния шампионат. Момчетата имат бъдеще. За мен това беше последния мач като треньор на тази формация, продължаваме напред и ще видим какво ще стане. Доволен съм от свършената работа и благодаря на отбора, на треньорското ръководство, на Българската федерация по хандбал на нашия доктор от Германия. Имаше колектив, мисля, че отборът игра като равен с равен дори с най-силните", сподели Симеонов.

Капитанът на България Михаел Иванов, който пропусна последните два мача заради контузия, пък призна: "Съжалявам, че не можах да помагам с каквото мога. Трудно е когато паднеш с един гол. В ключовите моменти пак допуснахме грешки, но мисля, че ни липсва малко опит. Да, това е малкото, което ни липсва да победим – липсата на малко опит."

Снимки: Sportsphotographers