Лудогорец тръгна уверено в новия шампионат

Шампионът Лудогорец започна успешно новия сезон в efbet Лига. "Орлите" не срещнаха особени проблеми при визитата си на новака Септември в София в мача си от първия кръг на първенството и спечелиха с 3:0.

22 Септември (София) - Лудогорец

Попаденията бяха дело на Алекс Сантана, Каули и Пиерос Сотириу. Разградчани бяха допълнително улеснени, след като в средата на първата част капитанът на домакините Кристиян Пешов бе изгонен с дикретен червен картон.

След равностойно начало гостите откриха резултата в 11-ата минута. Тогава след хубава комбинация Алекс Сантана бе изведен зад защитата на домакините и успя да преодолее Димитър Шейтанов за 1:0.

В 22-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Кристиян Пешов спъна откъсващия се Рик Джонатан пред наказателното поле и Георги Кабаков му показа червен картон.

Малко по-късно Лудогорец можеше да удвои преднината си, но Матиас Тисера удари горната греда, след като бе останал сам срещу вратаря.

В 55-ата минута гостите стигнаха до втори гол. Каули получи топката в наказателното поле и след като залъга защитник разстреля вратаря за 2:0.

В 79-ата минута резултатът се покачи до 3:0 в полза на Лудогорец. Влезлият като резерва Пиерос Сотириу взе топката в наказателното поле и с мощен шут с левия крак реализира.

В края на мача реферът отсъди дузпа в полза на Лудогорец, но току преди Сотириу да изпълни Кабаков получи сигнал да гледа видео повторение и в крайна сметка наказателният удар бе отменен. Това обаче не промени много и шампионите започнаха уверено защитата на поредната си титла.