България U17 тръгна с победа на Балканиадата 🏐

Националният волейболен отбор на България за девойки до 17 години стартира с победа участието си на Балканиадата във Врание (Сърбия). Момичетата на Диян Боюклиев се наложиха над връстничките си от Босна и Херцеговина с 3:1 (25:13, 25:16, 19:25, 25:20) в първия си мач от Група А на турнира.

Утре (7 юли) отново от 16,00 часа българско време младите "лъвици" ще играят с отборът на Молдова, който пък по-късно тази вечер ще излезе срещу домакините от Сърбия.

Българските момичета тръгнаха ударно в първия гейм с 4:1, след което продължиха да доминират и поведоха без проблеми след разгромно 25:13. Втората част бе равностойна до 8:8, след което младите "лъвици" се мобилизираха и направиха серия, откъсвайки се със 7 точки разлика. До края доминацията им се запази, за да поведат с 2:0 след 25:16. Третата част започна по коренно различен начин, босненките набраха инерция и взеха преднина от 6:0. Българките спряха серията им, намалиха разликата, но не успяха да обърнат резултата. Българските момичета се доближиха до 12:10, но до обрат не се стигна - 25:19 за Босна и Херциговина. В четвъртия гейм девойките на България отново взеха преднина от 4:1, но допуснаха равенство при 4:4. В следващите минути обаче България диктуваше играта и нямаше особени проблеми да спечели мача след 25:20 и 3:1.

Най-полезни за България станаха Ива Дудова (1 блок, 1 ас и 38% ефективност в атака) и Мария Златанова (2 блока, 2 аса, 37% ефективност в атака и 44% позитивно посрещане с 15 и 14 точки за победата. За Босна и Херциговина Ема Клопич и резервата Андреа Рапич завършиха с по скромните 8 точки.