Франция спечели четвърт с 29:2 по пътя към разгром над Унгария

Мъжкият национален отбор на Франция се завърна на победния път, след като завърши участието си в първия етап от квалификациите за Мондиал 2023 по успешен начин. “Петлите” надвиха Унгария с разгромното 81:40 (15:11, 24:14, 29:2, 13:13) в последния си мач от група “E” на пресявките.

По този начин селекцията на Венсан Коле завърши на първото място в крайното класиране в групата с баланс от 5-1. Черна гора остана на втора позиция с 4-2, Унгария също продължава напред като третия най-добър отбор с 3-3, а Португалия се озова на дъното с 6 загуби от 6 мача.

Унгарците не бяха много далеч от своя съперник на полувремето, когато разликата бе 14 точки при 39:25 в полза на домакините, но в третата четвърт “петлите” излязоха безкрайно мотивирани да довършат гостите. Тимът на Франция спечели периода с невероятното 29:2, за да си осигури недостижим аванс в резултата.

Тео Маледон завърши с 15 точки за победата на французите. Мухамаду Джайте записа 13 точки и 7 борби, а Амат М’Байе вкара още 10 точки.

Нито един играч от състава на Унгария не успя да прескочи двуцифрената граница. Давид Войвода и Золтан Перл реализираха по 7 точки всеки.