Мария Мицова спечели европейската клубна титла по бадминтон

Българката Мария Мицова спечели титлата на Европейския клубен шампионат по бадминтон, който се проведе в Бялисток (Полша).

Мицова игра на ниво за домакините от Хубал Бялисток. Тя участват в общо шест мача и спечели шест победи срещу сериозни съпернички.

На полуфиналите Хубал победи Сувалски (Полша) с 3:1, а българката разгроми Мария Улитина (Украйна) с 21:11, 21:4 за 24 минути.

На финала Хубал спечели срещу Шамбли (Франция) с 3:1 победи, а Мицова надделя над французойката Леонис Хюе с 21:13, 18:21, 21:11 за 57 минути.

Отборите бяха разделени в четири групи по четири, а първите два от всяка група се класират на четвъртфиналите. В европейското клубно първенство участваха тимове от Полша, Чехия, Франция, Испания, Португалия, Италия, Исландия, Норвегия и Литва.