Левски си тръгва от Европа, Хамрун продължава напред - на живо от "Георги Аспарухов"

Антоанета Костадинова спечели държавната титла на 25 метра пистолет

Антоанета Костадинова (СК Светкавица) спечели златен медал на 25 метра пистолет (жени) на Държавното първенство по спортна стрелба с малокалибрено оръжие.

Олимпийската вицешампионка от Токио 2020 с лекота завоюва първото място в квалификациите с 582 точки - 287 в прецизната и 295 в бързата стрелба на стрелковия комплекс "Гео Милев" в столицата.

Сребърното отличие остана за Ирена Танова (АП Спорт) с 572 точки, а трета е Мирослава Минчева (Светкавица) с 566 точки.

Медалистките бяха наградени от председателя на Българския стрелкови съюз Весела Лечева.

Финалът в дисциплината не се проведе заради технически проблем с мишените и крайното класиране бе определено от резултатите в квалификациите.

При мъжете на пистолет спечели Самуил Донков (Левски) с 552 точки, а призовата тройка допълниха Кирил Киров (Тракия) с 536 точки и Николай Колев (Августа) с 534 точки.

Утре Държавното първенство продължава с надпреварата при юношите и девойките.