Антоанета Костадинова спечели държавната титла на 25 метра пистолет

Антоанета Костадинова (СК Светкавица) спечели златен медал на 25 метра пистолет (жени) на Държавното първенство по спортна стрелба с малокалибрено оръжие.

Олимпийската вицешампионка от Токио 2020 с лекота завоюва първото място в квалификациите с 582 точки - 287 в прецизната и 295 в бързата стрелба на стрелковия комплекс "Гео Милев" в столицата.

Сребърното отличие остана за Ирена Танова (АП Спорт) с 572 точки, а трета е Мирослава Минчева (Светкавица) с 566 точки.

Медалистките бяха наградени от председателя на Българския стрелкови съюз Весела Лечева.

Финалът в дисциплината не се проведе заради технически проблем с мишените и крайното класиране бе определено от резултатите в квалификациите.

При мъжете на пистолет спечели Самуил Донков (Левски) с 552 точки, а призовата тройка допълниха Кирил Киров (Тракия) с 536 точки и Николай Колев (Августа) с 534 точки.

Утре Държавното първенство продължава с надпреварата при юношите и девойките.