Павел Янев зае първо място на международния шахматен фестивал в Котел

Вторият състезателен ден от международния шахматен фестивал в Котел завърши с блиц турнир 3+2, а на първо място в класирането застана младият талант на ШК Каиса (Варна) Павел Янев, съобщиха от общинския пресцентър. В подреждането следват международният майстор Спас Кожухаров от ШК Локомотив 2000 и Християн Илиев от СКШ Шумен

Четвъртата позиция зае гросмайстор Петър Дренчев, Стоян Стоянов се нареди пети, а шести завърши Владимир Павлов. Седмата и осмата позиция бяха за Явор Николов и инж. Методи Стойнев.

В блиц турнира с контрола 3 минути + 2 секунди добавка, право на участие имаха всички желаещи шахматисти, заплатили турнирна такса.

Състезателите от първо до осмо място получиха парични награди както следва: За I-во място – 250 лева, за II-ро място – 200 лева, за III-то място – 150 лева, за IV-то място – 120 лева, за V-то място – 100 лева, за VI-то място – 80 лева, за VII-мо място – 50 лева и за VIII-мо място – 50 лева.

Следващият блиц турнир „гилотина" ще се проведе на 4 юли (понеделник) от 17 часа.

Снимка: Община Котел