35 деца участваха в първия шахматен турнир "Георги Раковски" в Котел

Първият детски шахматен турнир "Георги Раковски", организиран от Община Котел и ШК "Марица-изток" - Раднево, се проведе днес в Котел, съобщиха от общинския пресцентър. Състезанието беше по швейцарската система, а шахматистите бяха разделени в три групи - момичета и момчета до 8 години, момичета и момчета до 10 години и момичета и момчета до 12 години. Участваха 35 състезатели от български и от чуждестранни клубове.

Победител при осемгодишните момичета е Светлана Русиева от Украйна, следвана от Ивона Русева ШК „ЦСКА" и Амбар Кръстева от ШК „Сините камъни" - Сливен. При момчетата първо място зае Стоян Илиев, следван от Павел Лозанов и Иван Екимов.

В групата до 10 години първото място е за Станимира Русева, пред Микаела Кирязова и Василена Очкова от ШК Сините камъни (Сливен). При момчетата шампион стана Виктор Арабаджиев, втори се нареди Никола Асенов, а трети - Ханко Кръстев.

130 състезатели ще премерят сили в Първия международен шахматен фестивал в Котел

При 12-годишните призовите места са за Георги Димитров, Кристиян Александров и Антоан Амонос и Кристина Данева и Мария Очкова при момичетата.

Всички призьори във възрастовите групи до 8, 10 и 12 години получиха медали и подаръци от организаторите на турнира.