Черна гора повали Франция

Мъжкият национален отбор на Черна гора по баскетбол сътвори изненадата на днешния ден в световните квалификации в зона Европа. Момчетата на Бошко Радович победиха европейския шампион от 2013-а Франция със 70:69 (15:15, 18:16, 23:17, 14:21) в двубой от група “E” на първата фаза от пресявките.

Така черногорците се класираха за втория етап на квалификациите, като същото тази вечер стори и тимът на Унгария, който победи Португалия с 69:68. Черна гора и Унгария заемат съответно второто и третото място в класирането с равен баланс от 3-2, докато Франция остава №1 с 4-1. Португалия е на дъното с 5 загуби на сметката си.

Черногорците и французите се бяха захапали в здрав сблъсък в последната четвърт. Домакините профукаха аванс от осем точки, с какъвто разполагаха в началото на периода, като до последно надлъгването между двата тима беше акцент в сблъсъка. “Петлите” имаха точка аванс при 68:69 в последната минута игра, но след това Неманя Радович отговори с кош от другата страна за 70:69. В последното си нападение Тео Маледон и Ели Окобо пропуснаха да донесат успеха в ръцете на гостите.

Радович завърши с 15 точки за победата на Черна гора. Джона Радебау реализира още 12 точки, Владимир Михайлович приключи с 11, а Никола Иванович се отчете с 10 точки.

Венсан Поарие отбеляза 18 точки и хвана 12 борби за Франция. Тео Маледон се отчете с 16 точки, Ели Окобо вкара 14, а Мухамаду Джайте остана с 12.