ex-MAD Lions с Християн "REDSTAR" Пиронков премина през тим №1 в Турция

Сборката от бившия MAD Lions, където играе и Християн "REDSTAR" Пиронков победи с 2:1 (16-6, 14-16, 16-8) най-добрия отбор в Турция - Eternal Fire в четвъртфинален сблъсък от турнира по CS:GO Elisa Invitational. Това е трета поредна победа за геймърите над силния състав, като с нея те се класират на полуфиналите в шампионата, където ще срещнат HEET в събота от 14:00. Така нашето момче и съотборниците му се приближават на последни крачки от класиране на Elisa Masters Espoo 2022 и голямата награда от 25 000 долара.

"Лъвовете" избраха Mirage за начална карта и успяха да си приберат първото полувреме като терористи без почти никакви спънки. При пет рунда преднина на почивката, бе много лесно след това за Християн и компания да си бетонират мап №1. Турският гранд пък избра Overpass. Халфът приключи със същия резултат като миналата карта и EF отново трябваше да наваксва 5 рунда. Турските състезатели обаче съумяха да го направят след много драматична втора половина, в която REDSTAR записа уникален ACE с помощта на съотборниците си, като така миксът отново показа, че въпреки липсата на обиграност като състав, сякаш нещата просто им се получват. Всe пак "сините" показаха класа и стабилност и докараха битката до трета карта - Nuke. Първата част отново завърши с огромна преднина за ex-MAD, този път с 11 рунда. Последва размяна на убийства и точки, а след няколко силни отигравания и от двата състава се стигна до победата на бившите "лъвове". За победителите най-добре игра Владимир "Woro2k" Велетнюк, който стана MVP заради невероятната си игра със снайпер, рейтинга си от 1.42 и своите 66 убийства.

Най-добрите в CS:GO ще се борят за 200 000 долара във Финландия