България U18 победи Стяуа и във втората проверка

Юношеският национален отбор на България постигна победа и във втората контрола срещу румънския клубен тим Стяуа (Букурещ), играна в „Арена Бяла“. Срещата завърши при резултат 33:25 за „лъвчетата“. Ден по-рано възпитаниците на Йордан Димитров и помощника му Иван Радев се наложиха с 23:15 (9:6).

Във втората среща румънските юноши поведоха с 3:6 след първите 10 минути, но със серия от пет поредни попадения българският тим излезе напред. Нова добра серия от 5:1 в края на полувремето осигури аванс от 4 гола на България на почивката – 17:12. След паузата националите ни успяха да удвоят преднината си на 24:16 в 44-ата минута, след което запазиха тази разлика до края.

Самуил Стоянов заби 10 гола за победата на тима ни, 7 пъти се разписа Маниел Димитров, 4 гола добави Иван Петков.

Срещата беше ръководена от реферите Галин Караджов и Станислава Димитрова.

Двубоите със „Стяуа“ бяха част от подготвителния лагер на младите „лъвчета“. След мачовете в Бяла, националите ни заминават за София, където ще тренират до 2-ри юли. В столицата избраниците на Йордан Димитров ще изиграят две контроли и срещу младежкия национален отбор, който се подготвя за стартиращия в края на тази седмица Европейски шампионат във Варна.

България U18 се подготвя за участие в Европейско първенство за тази възраст, което ще се проведе от 7-ми до 13-ти август в Тел Авив, Израел.

България U18: Любен Иванов, Мартин Борисов, Никола Делчев, Михаил Стоянов-1, Благовест Панков, Иво Петков-2, Маниел Димитров-7, Самуил Стоянов-10, Валентин Николов-2, Стелян Димов-1, Митко Давидков, Георги Аврамов-2, Станислав Василев, Деян Милчев-2, Иван Петков-4, Павел Георгиев, Валентин Василев-2, Християн Йорданов.
Старши треньор: Йордан Димитров
Помощник треньор: Иван Радев
Консултант: доц. Емил Аврамов