Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Стефанос Циципас спечели турнира в Майорка

Гръцкият тенисист Стефанос Циципас спечели турнира АТП 250 на трева в Майорка с награден фонд 886 500 евро, като на финала се наложи над испанеца Роберто Баутиста-Агус със 6:4, 3:6, 7:6 (2) в маратонски мач, продължил 2 часа и 30 минути. Това е девета титла в кариерата на Циципас и втора за годината, след като спечели Мастърс 1000 турнира в Монте Карло на клей. Гъркът, който е номер 6 в света в момента, бе поставен под номер 2 в схемата на турнира, но руснакът Даниил Медведев, който бе номер 1 и миналогодишен победител, загуби точно от Баутиста-Агут.

Циципас започна много силно мача, като в първите геймове направи два пробива и поведе с 4:0. Испанецът обаче не се предаде, успя да върне един пробив, но все пак съперникът му затвори сета с 6:4.

Вторият сет също започна силно за Циципас, който поведе с 3:1 след пробив, но след това Баутиста-Агут спечели пет поредни гейма и изравни сетовете.

Голяма бе борбата и в третия сет, в който гръцкият тенисист отново водеше с пробив, но в последният възможен момент при 4:5 испанецът върна пробива и прати мача в тайбрек. Там Циципас направи два мини пробива и поведе с 6:2, като имаше четири мачбола и успя да спечели още първия.

След мача Стефанос Циципас разкри, че това е бил най-дългият му мач на трева в кариерата и е щастлив, че го е спечелил. Той се извини на местната публика, че не може да каже нищо на испански език.