Словения "възкръсна" срещу Сърбия за 5 минути пред погледа на Лука Дончич

Словения и Сърбия завършиха при резултат 2:2 в мача помежду си от Група 4 в Лига "B" на Лигата на нациите. Сърбите вероятно могат да съжаляват повече за този резултат, тъй като имаха аванс от два гола след първото полувреме, но в началото на втората част получиха двоен шамар от съперника си и си тръгват от стадион "Стожице" в Любляна със само една точка.

Интересно за отбелязване е, че на трибуните на стадиона бяха двете големи звезди на словенския баскетбол - лидерът на Далас Маверикс Лука Дончич и ветеранът Горан Драгич. На стадиона бе и президентът на УЕФА Александър Чеферин, който, както е известно, е словенец.

Още в осмата минута сърбите излязоха напред в резултата. След качествени действия и центриране отляво на Филип Младенович, включилият се в атаката Андрия Живкович бе изпуснат от отбраната на Словения и с глава от близка дистанция изпрати топката във вратата на Ян Облак. При попадението Живкович получи травма, тъй като бе ударен от противников играч, но се съвзе и продължи мача.

В 35-тата минута сърбите вкараха втори гол, а негов автор този път бе Александър Митрович. Нападателят се възползва от чудесно центриране отляво на капитана Душан Тадич и с майсторски удар с глава заби топката във вратата на Облак. До центрирането пък се стигна след изпълнение на фал, при което защитата на Словения не се справи по най-добрия начин.

Три минути след почивката словенците "приспаха" сръбската защита и след пас отляво на появилия се от началото на втората част в игра за домакините Андраж Шпорар, халфът Адам Гнезда, намиращ се до точката за дузпата, порази целта - 1:2.

Не след дълго, в 53-тата минута, резултатът стана 2:2. Отбраната на Сърбия отново не бе убедителна и Бенямин Шешко получи топката в много опасна зона пред вратата на Ваня Милинкович-Савич, след което насочи кълбото в мрежата.

До края на двубоя не бяха реализирани нови попадения и Словения спечели втората си точка в групата, като остава на последното четвърто място в класирането. Сърбия на Драган Стойкович е на втора позиция със 7 точки, на 3 зад водача Норвегия. Трети е отборът на Швеция с 3 точки. Трябва да се добави и това, че в последната минута червен картон за неспортсменско поведение получи резервният вратар на Сърбия Предраг Райкович, който не бе на терена в този момент.