Оборище и Сливнишки герой си спретнаха голово шоу за край на сезона

Оборище завърши сезона с победа над Сливнишки герой. Двата тима си спретнаха интересен мач в последния кръг на Югозападната Трета лига, но в крайна сметка тимът от Панагюрище грабна победата с 3:2 у дома. И Оборище, и Сливнишки герой не играха за нищо и нямаха за какво да се борят, но въпреки това си вкараха 5 гола.

Мартин Костадинов откри за гостите в 8-ата минута, но Георги Нетов (30’) изравни. Само две минути по-късно обаче Стенислав Георгиев си вкара автогол и така отборът от Сливница отново поведе. До края на полувремето обаче Георги Кременлиев върна равенството (42’) и така двата тима се оттеглиха при резултат 2:2 на почивката. През вторите 45 минути отново Георги Нетов направи разликата, като вкара в 71-ата минута и донесе победата на Оборище.

В крайното класиране панагюрци финишират на 5-ата позиция със 74 точки, на 6 зад четвъртия. Сливнишки герой от своя страна е 15-ти с 44 точки. Така и двата тима остават в Югозападната Трета лига и през следващия сезон.