Левски, Хебър, Локомотив (Сф) и ВА "Стойчев-Казийски" се класираха за Държавни финали за кадетки

Отборите на Левски София, Хебър (Пазарджик), Локомотив 1929 (София) и ВА Стойчев-Казийски се класираха за Държавни финали за кадетки (състезателки, родени 2005/2006 година).

Четирите тима заеха първите две места на допълнителните квалификации и по регламент продължават в спора за титлата. Следващите в класирането от двата турнира отпадат от по-нататъшна надпревара.

Група А бе се проведе в Пазарджик, с домакин ВК Хебър.

Като лидер се открои съставът на Левски София, който спечели турнира с три чисти победи и 9 точки.

На втора позиция завършиха представителките на домакините от Хебър, с две победи, една загуба и 6 точки. С това волейболистките на Пазарджик ще бъдат сред финалистите в Държавното първенство и ще участват в спора за титлата след дълги години отсъствие в тази възраст.

Това е пореден успех за школата на клуба, след като кадетите се класираха във финалната четворка на Държавното първенство. На трета позиция приключи тимът на Перун (Варна) с един успех, две загуби и 3 точки. Последен е съставът на Тони спорт (Берковица). Двата отбора прекратяват участие за настоящия сезон.

Група Б се проведе в залата на стадион „Локомотив“ в София. Лидер тук бе съставът на домакина Локомотив, който спечели убедително турнира с три победи и пълен актив от 9 точки.

На втора позиция се наредиха представителките на ВАСК, с два успеха, едно поражение и 6 точки. Двата тима ще играят в спора за титлата.

Трети е съставът на Пирин (Разлог), четвърти остана Дунав (Русе). Тези отбори прекратяват по-нататъшно участие.

Финалният турнир за кадетки е от 1 до 5 юни в София. В спора за титлата участват осем отбора.