Левски срещу Хебър в спора за титлата за кадетите 🏐

Сините ще защитават титлата си, Хебър на финал след дълга пауза в тази възраст

Отборите на Левски София и Хебър (Пазарджик) се класираха за финал в Държавното първенство по волейбол за кадети (състезатели, родени 2005/2006 година). Съставите на Виктория Волей (Пловдив) и Пирин (Разлог) ще спорят за бронзовите медали.

Финалният турнир се провежда в столичната зала „Левски София“. В първия полуфинал представителите на „сините“ надиграха Виктория Волей (Пловдив) 3:1 (23:25, 25:19, 26:24, 25:16).

Така Левски ще защитава титлата си от миналата година.

Във втория полуфинал волейболистите на Хебър бяха категорични срещу Пирин, като надиграха съперника с 3:0 (25:22, 25:19, 25:22).

С това представителите на Пазарджик правят изключително успешно представяне и ще спорят за титлата след дълги години пауза за тази възраст.

Преди двата полуфинала се изиграха срещите за разпределение на пето-осмо място.

В спора за 5/6 място съставът на ВА Стойчев-Казийски се наложи над Славия с 3:1 (25:21, 25:21, 18:25, 25:16). С това волейболистите на ВАСК завършиха максимално близко до първите четири в България. "Белите" пък приключиха на шеста позиция.

В мача за 7/8 място Марек (Дупница) надигра след петгеймова битка Добруджа 07 (Добрич) с 3:2 ( 25:19, 15:25, 22:25, 25:15, 15:11).

С това дупничани се пребориха за седмата позиция в крайното класиране. Добруджанци оформиха финалната осмица на България.

Крайно класиране 5-8 място: