Цветозара Миленкова от Велбъжд спечели три медала на Държавното първенство

Цветозара Миленкова от клуб Велбъжд (Кюстендил) спечели два златни и един бронзов медала на финалите на отделните уреди при девойки старша възраст на Държавното първенство по художествена гимнастика категория "А", което се провежда в столичната зала "София".

Миленкова, която стана втора в многобоя, е първа на бухалки и лента с оценки съответно 24.750 и 24.600 точки, както и трета на топка с 23.450 точки.

Златен медал във финала на обръч спечели победителката в многобоя Ралица Иванова от Левски Триадица с 24.100 точки.

Бронзовата медалиста в многобоя Мая Пенева от Тракия стана шампионка на топка с 24.250 точки, взе сребро на обръч с 23.500 и бронз на бухалки с 24.550 точки.

Владина Грошева от София спорт 2017 завоюва сребърния медал на бухалки и бронзовия на обръч, Ема Христова от Академик е втора на топка, Дарина Христова от Тракия Пловдив зае втора позиция на финала на лента, а съотборничката й Николета Дернева се пребори за бронзовото отличие също на лента.