Левски, Хебър, Пирин (Разлог) и Виктория Волей в спор за медалите за кадети

Волейболистите на Хебър във финалната четворка след дълги години отсъствие

Отборите на Левски София, Хебър (Пазарджик), Пирин (Разлог) и Виктория Волей (Пловдив) се класираха за финалната четворка на Държавните финали по волейбол на България за кадети (състезатели, родени 2005/2006 година).

Турнирът се провежда в столичната зала „Левски София“. В група А волейболистите на „сините“ надиграха след 5-геймова битка ВАСК с 3:2 и завършиха като първенец с три победи и 8 точки.

Така те направиха основна крачка към защитата на титлата си от миналия сезон.

В другия мач тимът на Хебър се наложи над Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 и е втори в класирането с две победи, една загуба и 5 точки. С този успех волейболистите на Хебър ще бъдат сред четирите най-добри отбори в България след дълги години отсъствие.

Двата състава продължават напред за медалите.

Трети са представителите на ВАСК с една победа, две загуби и 5 точки. Последен остана Добруджа 07 без успех.

Група Б бе спечелена от Пирин по категоричен начин. Възпитаниците на Йордан Мицин победиха Славия с 3:0 и приключиха на първа позиция с три победи, 9 точки и без загубен гейм.

В другия мач Марек (Дупница) Надигра Виктория Волей 3:2. Въпреки поражението двата спечелени гейма стигнаха на пловдивчани да извоюват втора позиция с един успех, две загуби и 4 точки.

Двата тима ще играят за медалите.

Получи се интересна ситуация, в която три отбора завършиха с една победа и две загуби, като спечелените точки определиха крайното класиране.

След това развитие трети остана съставът на Славия с една победа, две загуби и 3 точки.

На четвърта позиция приключиха представителите на Добруджа 07 с една победа, две загуби и 2 точки.

Така в единия полуфинал ще се срещнат отборите на Левски София и Виктория Волей. Другият полуфинал ще противопостави Хебър и Пирин.

Преди това ще се изиграят срещите за разпределението на местата от пето до осмо в класирането.