Силно представяне на българите и във втория ден на Световната купа по конен спорт

И днес продължи силното българско представяне на Световната купа по конен спорт-прескачане на препятствия, която се провежда на конна база "Фригопан", село Царацово, Пловдив. Успешната езда на българските състезатели във втория ден от състезанието беше наблюдавана от десетки почитатели на конния спорт.

В първото изпитание сутринта с височина на препятствията от 100 сантиметра- " Бронзов Тур" победата спечели Петко Младенов с Лъки. Второто място бе за Асия Тоглукдемир (Турция) с Имеджин Вант Рот, трета позиция в класирането за Ная Недкова с Пикьор. Четвърти и пети са отново български представители - Милена Азманова с Артемида и Филип Велев с Лоди Би.

В надпреварата от National Cup 2022 при децата до 14 годишна възраст и височина на препятствията от 115 сантиметра първото място извоюва Дария Пиеку (Румъния) с Олимпия. След нея останаха Мария Гайдарова с Бикер К, Бриана Елена Васил (Румъния) с Диам де Мазур, Стефан Ботев с Апокалиптика, а Екатерина Гайдарова се нареди на петата позиция с кон Арецо.

При младите коне - 5 годишна възраст българските ездачи окупираха Топ 5 в крайното подреждане. Денислав Александров с Диарадо Сон беше над всички и заслужено взе трофея за първото място. Калин Неделчев с Коколина стана втори, Светлозар Славчев с Ма Белл е трети. Иван Добрев с Чаколина и отново Калин Неделчев, но този път с Дотоска Z станаха четвърти и пети от това изпитание с височина на препятствията от 115 см.

Следващата надпревара от програмата за днес беше при 6/7 годишни коне с височина на препятствията 125-130 см. Победата спечели Павлин Ангелов с Фалко Делорме, следван от Милко Кочев с Дунав и Руслан Петков с Куинтус ван хет Бокт. В призовата петица попаднаха Константин Колокариу (Рум) и Мирослав Илиев с Каса Май Блу. Битката при юношите до 18 години завърши със заслужена победа за Елиза Чолакова с Джесика, която беше най-бърза на паркура при височина на препятствията от 130 сантиметра. Десислава Миланова с Казента е втора, а Ася Петрова с Ал Де Баран на третото място. Айлин Язици (Тур) с Джоост Агейн и Даная Велинова с Джесика завършиха съответно на четвърта и пета позиция.

В квалификацията за финалите на Световната купа и височина на препятствията от 145 сантиметра Йонут Урсаче от Румъния с Вени Види Вици победи конкурентите си в изпитанието. След него се класираха Ивайло Бонев с Денденс ВДЛ, Антон Дацински с Бамби, Руслан Петков с Чаколино и Ангел Няголов с Моцарт ван Хайке.

В последното изпитание за днес - " Голд Тур" с височина на препятствията от 135 сантиметра победата е за турчина Озгур Оскан с Цезар. Второ място спечели Ружа Кониечна (Полша) с Даридо В, трети е румънеца Йонут Урсаче със Спейсхопър. Четвърта и пета позиция за Кристияна Атанасова с Лорина Астория и Руслан Петков с Ханес ВС.

Утре (събота) състезанията от третия  ден на Световната купа на база " Фригопан" продължават от 09:00 часа и ще приключат около 17:30. В неделя е последния ден от програмата на турнира. Входът за любители на конния спорт е свободен!

снимки: Емил Савов