Феноменалната поредица на Швьонтек продължава

Световната номер 1 и шампионка от 2020 година Ига Швьонтек продължи невероятната си серия от победи през сезона, записвайки 30-а поредна такава, за да се класира за третия кръг на “Ролан Гарос”.

Полякинята се разправи набързо с Алисън Риск с 6:0, 6:2 и за 15-и път през настоящата година “върза геврек” на своя съперница (за 10-и срещу такава от топ 100). Само 20 минути ѝ отнеха да спечели първия сет, а във втория поведе с 3:0 и контролираше събитията до края без особени проблеми.

Швьонтек реализира 23 уинъра и направи 15 грешки за 61 минути на корта, като загуби само 10 точки на свой сервис. Това беше и трети успех в трети двубой на клей срещу Риск, като двете се срещнаха миналата година в Мадрид и Рим.

Представителката на Черна гора Данка Ковинич ще бъде следващото препятствие за невероятната Швьонтек. Ковинич изненадващо елиминира 25-ата поставена Людмила Самсонова в първи кръг, а след това изравни личното си постижение на “Голям шлем” с класиране в трети, побеждавайки Ана Каролина Шмиедлова. Черногорската тенисистка стигна 1/16-финалите и в Австралия по-рано тази година.

Швьонтек е едва четвъртата през новото хилядолетие с поне 30 поредни победи в рамките на един сезон. През 2000-ата Винъс Уилямс записва 35 последователни успеха, през 2013-а Серина Уилямс прави серия от 34, а в периода 2007-08 Жустин Енен Арден печели също 30. Успеваемостта на световната номер 1 на “Ролан Гарос” пък е 89%, тъй като има 16 победи в 18 мача.