Българите загубиха първите си срещи на Европейското първенство по олимпийско карате

Българите загубиха първите си срещи на старта на 57-ото Европейско първенство по олимпийско карате за мъже и жени в Газиантеп (Турция). В категория до 75 кг "кумите" Красен Николаев отстъпи с 0:1 пред Глигор Кимов Хаджи (Северна Македония). В категория до 84 кг Симеон Стойчев претърпя поражение с 1:2 от Алвин Караки (Албания), а в категория над 84 кг "кумите" Роберто Петров загуби с 2:5 от Кристиан Петерсен (Дания).

Българският тим е воден от олимпийската шампионка от Токио 2020 и Спортист на България за 2021 година Ивет Горанова е в категория до 55 кг "кумите", която ще играе утре.

България ще участва с девет състезатели на Европейското първенство по олимпийско карате

Останалите участници са: Кристина Свиленова (50 кг, кумите), Тодор Настев (60 кг, кумите), Васил Ривов (67 кг, кумите), Стефан Петков (отборно, кумите мъже) и Георги Матуски (ката).

На шампионата участват 510 състезатели от 45 държави.