Левски София триумфира с шампионската титла за прекадетки 🏐

Левски София триумфира с шампионската титла на България за прекадетки (състезателки, родени 2007/2008 година). На финала на Държавното първенство волейболистките, водени от Илиана Петкова, надиграха Локомотив 1929 след 5-геймова драма 3:2 (18:25, 25:20, 28:26, 21:25, 15:10) в столичната зала „Христо Ботев“.

Така младите левскарки печелят първа титла от създаването на женското направление на синия клуб, като обещават нови успехи в бъдеще.  Медалите и Купата им бяха връчени от бившият национал и сегашен съпрезидент на клуба Владо Николов.

От своя страна сребърните медали са голям успех за Локомотив 1929, който прави завръщане в спор за титлата след дълги години отсъствие.

Двубоят бе великолепен завършек на финалната четворка. Получи се истински сблъсък, в който и двата тима се бореха със зъби и нокти за крайния успех. Имаше всичко – интрига, обрати, смяна на водачеството и равностойност. Финалът събра над 150 зрители по трибуните, като и двата съперника имаха солидни агитки. Публиката пък аплодираше всички добри изяви, като мачът бе истински празник.

Волейболистките на Локомотив тръгнаха много нахъсано и отбелязаха ударен старт със 7:1. До края на гейма имаха водеща роля и поведоха с 1:0. Втората част също започна с превъзходство на железничарките, които поведоха с 8:3. Постепенно обаче Левски намери себе си и изравни при 17:17. Възходът продължи и Левски спечели гейма.

Третата част бе изключително оспорвана, като Локомотив поведе с 23:21, но не успя да затвори гейма. Сините направиха обрат и наложиха волята си в  решителните минути, като поведоха с 2:1. Това обаче не бе достатъчно да пречупят съперника. След сърцата игра Локомотив се върна, като взе четвъртата част и доведе развоя до равенство 2:2.

В тайбрека равностойността се запази до 8:8, след което Левски изригна. Сините натиснаха съперника с начален удар и отбелязаха четири последователни точки като поведоха с 12:8. Това бе преломен момент. Левскарките запазиха стабилност и продължиха със силните си изяви докрай, като триумфираха с крайната победа и титлата.

В малкия финал тимът на ЦПВК надигра Марица (Пловдив) с 3:0 (25:21, 25:23, 25:18).

Представителките на полицейския клуб успяха да се вдигнат от тежкото поражението на полуфинала, където отпаднаха от Локомотив. Волейболистките на ЦПВК показаха воля и се пребориха за бронзовите медали, като завършиха с отличие в първенството.

Отборът на Марица (Пловдив) оформи финалната четворка.