Българските боксьори се завръщат с две титли и седем медала от Косово

Два златни и пет сребърни медала спечелиха българските боксьори от международния турнир за юноши – „Лах Нимани“ в Прищина, Косово. Националите ни се представиха на много високо ниво в конкуренцията на представителите на домакините, Албания, Черна гора и Северна Македония.

В категория до 63.5 килограма Марио Радев спечели титлата, като освен това бе отличен и с купата за Най-техничен боксьор. Шампион при 51-килограмовите стана и Йоан Стефанов. Със сребърни отличия се поздравиха Димо Тониев (57 кг), Кристиян Митев (71 кг), Стелиан Страхилов (75 кг), Жан-Божидар Сидеров (80 кг) и Георги Стоянов (86 кг).

Турнирът в Косово бе част от подготовката на националите ни по пътя към Европейското първенство. Шампионатът на Стария континент ще се проведе през септември в Италия.