Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Волов победи дубъла на Спартак (Варна)

Волов се наложи с 2:1 в Шумен над Спартак II (Варна). Двубоят е от 24-ия кръг на Североизточната Трета лига. Съперниците си поделиха по едно полувреме. Сериозна неприятност връхлетя малките „соколи“ преди първи съдийски сигнал. Още на загрявката стана ясно, че ще излязат без капитана си Янаки Смирнов, който се почувства зле. На мястото му като титуляр започна Викторио Стоянов, а капитанската лента взе вратаря Иван Атанасов. Домакините доминираха през първата част. В 10-ата минута рефера отсъди дузпа и Живко Парашкевов откри резултата. Радослав Ковачев удвои с шут от 16-17 метра в 23-ата минута. Той напусна, десетина по-късно с контузено коляно.

Димитър Трендафилов: Симпатизирам на Волов

Алекс Наков и Алекс Стойчев пропуснаха да се разпишат по няколко пъти. Парашкевов и Боян Димов пък се разминаха с топката пред варненската врата. Мартин Янакиев пропиля единствения шанс за Спартак. Той и съотборниците му обаче бяха по-добри след почивката. Подемът се усети най-вече с влизането в игра на Смирнов. Той нямаше шанс да реализира от фаул. Два пъти отблизо пропусна и Янакиев. В средата на полувремето Дамян Петров изведе Севастиан Георгиев зад защитата, той финтира шуменския вратар и реализира почетното попадение за гостите.