Размирици по трибуните направиха интересен финалния двубой на Наполи

В двубой без значение от последния кръг на Серия “А” Наполи разби Специя с 3:0 като гост. И трите попадения паднаха още през първото полувреме и бяха реализирани от Матео Политано (4’), Пьотър Жиелински (25’) и Диего Деме (36’). Интрига нямаше, защото беше ясно, че неаполитанците ще завършат трети, а домакините се спасяват от изпадане.

Мачът обаче привлече внимание заради инцидент между привържениците на двата клуба, довел до спиране на играта за период от около 12-13 минути през първата част. Двете агитки се сбиха зад вратата на тима на Наполи, като част от ултрасите дори излязоха от секторите си и застанаха на тревата.

Някои от феновете на Специя пък дори се бяха запътили към треньора на тима Тиаго Мота, но бяха спрени от играчи. Футболисти на Наполи като Дрис Мертенс и Лоренцо Инсиние също се включиха да помагат за успокояване на ситуацията, говорейки със своите привърженици.

На полицаите и стюардите отне десетина минути, за да възстановят реда по трибуните, след което срещата беше подновена и завърши миролюбиво.

Според DAZN по-рано през деня тифози на Наполи са създали хаос из града, в резултат на което запалянковци на съперника са нанесли вреди по техни автомобили. След това ултрасите от Неапол решили да им потърсят сметка директно на стадиона.

Българският национал в редиците на Специя Петко Христов не беше в групата на своя отбор заради травма.

Снимки: Gettyimages