Родопа победи Загорец в Смолян

Родопа (Смолян) записа домакинска победа над Загорец (Нова Загора) с 2:0 в двубой от 33-ия кръг от Югоизточната Трета лига.

Първият гол падна в 13-ата минута след изпълнение на дузпа от страна на Даниел Кутев. Изстреляната от него топка бе избита от стража на гостите Евгени Караманов, но Кутев успя с глава да изпрати коженото кълбо в мрежата на Загорец. Домакините пропуснаха още няколко добри възможности през първата част.

През вторите 45 минути футболистите на Родопа продължиха с добрата си игра и съвсем заслужено удвоиха резултата. Капитанът на “зелено-белите“ Теодор Стефанов успя да вкара за 2:0 с много красиво изпълнение.

След края на мача, феновете на Родопа изпратиха с аплодисменти футболистите на тима, както и Стефан Киков, който изигра последния си домакински мач за тима.

Двубоят се оказа и бенифис за главния съдия Тодор Малинов от Пловдив. Делегатът на мача Трендафил Думбалаков връчи почетен плакет от името на Зоналния футболен съвет в Пловдив. Кумът на Малинов, Неделчо Гаджалов, който също е рефер, го изненада с паметен Плакет за срещата. От името на домакините, административния директор Сашо Пайталов подари на главния съдия екип на Родопа за последния му мач в Аматьорската лига, както и капитанът на гостите Евгени Караманов.