Фиорентина тресна Ювентус за финал на печалния сезон на "бианконерите"

Отборът на Фиорентина удари Ювентус с 2:0 в двубой от последния 38-и кръг в Серия А. Резултатът от срещата нямаше особено значение за крайното класиране и на двата тима.

Ювентус остана четвърти със 70 точки, докато "виолетовите" завършиха седми с 62 и ще играят в Лигата на конференциите. И двете попадения за домакините паднаха в края на полувремената.

Двубоят бе последен с екипа на Ювентус за капитана Джорджо Киелини, който напуска в посока американската МЛС.

За играчите на Ювентус мачът нямаше голямо значение и те излязоха без особена мотивация. Първите минути бяха за състава на Фиорентина, докато гостите търсеха своите възможности чрез контраатака.

В 24-ата минута Ювентус можеше да стигне до гол след неуверена игра на вратаря на Фиорентина, но “ибанконерите” не се възползваха от този шаас.

Така се стигна до 45-ата минута, когато Фиорентина стигна до попадение. ”Виолетовите” спечелиха битката в средата на терена и от това се възползва Дънкан, който откри.

През второто полувреме наставникът на Ювентус Масимилиано Алегри потърси промени и извърши редица смени, но това не доведе до желания резултат.

Така Ювентус получи нов гол в мрежата си в добавеното време на втората част, когато от дузпа Гонсалес вкара за 2:0, а резултатът остана непроменен.

Фиорентина - Ювентус 2:0
1:0 - Дънкан 45

2:0 - Гонсалес 90-дузпа

Фиорентина: Терачано, Венути, Миленкович, Игор, Бираги, Дънкан, Амбрамат, Бонавентура, Гонсалес, Пьонтек, Сапонара.

Ювентус: Перин, Де Лихт, Киелини, Бонучи, Сандро, Рабио, Локатели, Мирети, Бернадески, Кийн, Дибала.