Женско първенство по футбол: ЛП Супер Спорт - Спортика 0:0

Рейнджърс преодоля разочарованието от финала в Лига Европа и вдигна Купата на Шотландия

Рейнджърс успя да преодолее разочарованието от загубения финал в Лига Европа от Айнтрахт в средата на седмицата след изпълнение на дузпи и днес, макар да се нуждаеше от продължения, все пак се поздрави с победа с 2:0 във финала за Купата на Шотландия. Головете за победителите паднаха в първото от двете продължения и бяха дело на Райън Джак в 94-ата и Стивън Райт в 97-ата минути.

Миналогодишният шампион на Шотландия можеше да поведе още през първото полувреме, но добри положения бяха пропиляни от Райън Кент и Амад Диало. През втората част двата отбора сякаш повече внимаваха да не допуснат попадение и не успяваха да бъдат достатъчно остри и опасни пред гола, но отново Рейнджърс бе по-близо до гол, но нови пропуски не позволиха на “сините” да поведат. Така се стигна до продължения.

Футболистите на Джовани ван Бронкхорст успяха да открият резултата в 4-ата минута на първото продължение, когато Джак Райън се озова на отлична позиция на границата на наказателното поле, за да поеме една изчистена след корнер топка и с плътен удар да реализира красиво попадение под гредата.

Това сякаш вдъхна нови сили на футболистите на Рейнджърс и те отбелязаха второ попадение само три минути по-късно, когато Скот Райт стреля от сериозна дистанция, но кълбото отиде в долния ляв ъгъл за 2:0. По този начин играчите на 55-кратният шампион на Шотландия спечелиха Купата на Шотландия за първи път от сезон 2008/09 и общо 34-и.

Снимки: Gettyimages