Кой клуб къде се намира на старта на предсезонната подготовка - Гледайте "Контра"

България U21 с първа победа на евроквалификацията в Австрия 🏐

Националният волейболен отбор на България за девойки до 21 години записа първа победа на евроквалификацията в Австрия. Воденият от селекционера Кристиян Михайлов тим надигра Фарьорските острови с 3:0 (25:13, 25:23, 25:10) във втория си мач от Група D, игран тази вечер в залата на спортния център "Вива" в Щайнбрун.

Девойките до 21 години загубиха от Израел на старта на евроквалификациите

Така след вчерашната загуба от Израел с 0:3 гейма младите "лъвици" постигнаха първи успех, но са без шансове за класиране на ЕвроВолей 2022 в Италия през лятото. Утре (21 май), в последния ден на турнира, българските момичета излизат срещу домакините от Австрия, които са с две победи до момента и са почти сигурни победителите. Срещата е от 17,00 часа българско време.

В първия и третия гейм българските момичета доминираха напълно. Във втората част българските девойки диктуваха играта до 19:15, но впоследствие скандинавките изравниха при 19:19 и дори поведоха с 22:19. "Лъвиците" обаче успяха да излязат от ситуацията и направиха серия, с която спечелиха гейма.

Над всички за България бе Селин Салим с 13 точки (2 аса и 58% ефективност в атака) за победата. За тима на Фарьорските острови влязлата като резерва Никола Тьофтегаард завърши със скромните 7 точки.

Снимки: CEV.EU

Гледайте най-вълнуващите волейболни двубои от Лигата на Нациите (мъже и жени), на живо, в ефира на MAX Sport.