Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Станимира Петрова отпадна на четвъртфиналите на световното първенство по бокс за жени

Световната и трикратна европейска шампионка Станимира Петрова не успя да стигне до медалите на световното първенство по бокс за жени в Истанбул (Турция).

В категория до 54 килограма Петрова загуби на четвъртфиналите от туркинята Хатиче Акбас. Българката изостана в съдийските гласове след първите два рунда, след което опита да обърне развоя на срещата, но не успя и загуби с 0:5. Така Станимира Петрова приключва в топ 8 в крайното класиране.

По-рано днес Севда Асенова си осигури минимум бронз от шампионата. Българката се класира за полуфиналите в категория до 48 килограма. В спор за място на финала Асенова ще се изправи срещу Алуа Балкибекова (Казахстан) в сряда. Досега Севда Асенова не се бе класирала на тази фаза на световно първенство. Зад гърба си тя има европейска титла от София 2016, както и три сребърни отличия от първенства на Стария континент.