Селта влезе в топ 10

Селта спечели последното си домакинство за сезона с 1:0 срещу Елче в среща без особено значение и за двата отбора. Тимът от Виго се изкачи на десето място. Единственото попадение в мача реализира Денис Суарес в деветата минута. След попадението той изпрати целувки към феновете, които скандираха: "Денис, остани", но клубът очевидно има намерение да се раздели с футболиста.

Една от малкото интриги в мача бе тази дали Яго Аспас ще се разпише. Голмайсторът на Селта и втори при стрелците със 18 попадения, като пред него е само Карим Бензема. Днес обаче той нямаше ден и на няколко пъти бе спрян от вратаря на гостите Кико Касийя. Това бе една от основните причини Елче да не си тръгне с по-голяма загуба.

Елче не предложи почти нищо в атака, като през първото полувреме не стигна до точен удар към вратата на Селта. След почивката гостите направиха опит да стигнат до равенство, но това отвори повече пространства за домакините, които обаче не се възползваха.

Снимки: Gettyimages