Бяла е новият шампион на България по хандбал при жените

Бяла стана за първи път шампион на България по хандбал при жените, след като спечели като домакин втория мач от Суперфинала срещу защитаващия титлата си Свиленград с 30:25 (15:12). Така новакът в елита триумфира с 2:0 победи в серията и завърши сезона с дубъл, след като през март взе и националната купа.

Играта през първото полувреме беше много оспорвана. В началото на двубоя тимът на Свиленград бе по-активен, като откри резултата още при първата атака, а след две минути игра вече водеше с 2:0. Последва натиск от страна на домакините, които стигнаха до попадение в шестата минута.

Гостите обаче продължиха с добрата игра и в 10-ата минута водеха с 6:3. Хандбалистките на Бяла успяха да изравнят резултата едва в 13-ата минута при 6:6, а секунди по-късно вече водеха със 7:6. Последва размяна на попадения, като в 23-ата минута домакините вече водеха с 11:8, като запазиха аванса да почивката. През второто полувреме възпитаничките на Жосан бяха по-добрите на терена, като в 39-ата минута дръпнаха със седем гола при 20:13.  До края на двубоя домакините контролираха играта на терена и спечелиха с 30:25.

Най-резултатна от победителките беше Христина Бабий с 12 гола, а за гостите по 8 попадения записаха Кристина Миланова и Стефка Агова.

Мачът се игра пред пълни трибуни в зала "Арена Бяла", като сред официалните гости бяха президентът на Българската федерация по хандбал Росен Добрев и кметът на града Димитър Славов.

За най-добър вратар на шампионата беше определена Гергана Александрова от отбора на Свиленград. Най-добър голмайстор е Христина Бабий от Бяла, а най-добър защитник стана съотборничката й Кристина Иванова.

За най-полезен състезател беше избрана Миглена Христова от Етър 64, който завърши сезона с бронзовите медали.