Виляреал потопи Райо Валекано

Отборът на Виляреал разгроми с 5:1 като гост Райо Валекано в двубой от 36-ия кръг на Ла Лига. С успеха “жълтата подводница” събра 56 точки и върви на седмата позиция във временното класиране два кръга преди краая.

Райо Валекано пък е 12-и с 42 и не е застрашен от изпадане.

Двубоят на “Вайекас” започна отлично за водения от Унай Емери тим. Още в третата минута Виляреал водеше с попадение на Алфонсо Педраса. Домакините си върнаха надеждите в 21-ата минута, когато Сержи Гуардиола изравни, но бързо се простиха с илюзиите, че може да вземат нещо от този мач.

Хуан Фойт (27), Пако Алкасар (38), Пау Торес (45) и отново Алфонсо Педраса (88) вкараха нови четири гола за “жълтата подводница” и оформиха разгромния резултат.