Челси изпусна преднина от два гола под погледа на новия собственик

Челси не успя да спечели домакинството си на Уулвърхамптън, въпреки че водеше с два гола. Срещата завърши 2:2 след късни попадения но гостите. Ромелу Лукаку откри резултата в 56-ата минута от дузпа, а секунди по-късно удвои. Влезлият като резерва Тринкао се разписа в 79-ата минута, а в 96-ата минута Конър Коуди изравни.

Срещата бе изгледана от трибуните от потенциалния нов собственик на клуба Тод Боели. Офертата на консорциума на американския бизнесмен бе приета, но се очаква одобрението на британското правителство и Висшата лига.

Челси има една победа в последните си пет мача. Тимът запазва третото си място, като има преднина от четири точки пред Арсенал. Уулвс спря серия от три поредни загуби и запазва шанс за седмото място, което дава право на участие в евротурнирите.

"Сините" имаха предимство от началото и рано започнаха да търсят пролуки в добре организираната защита на гостите. Първата възможност се откри пред Тимо Вернер, но ударът му бе отразен от Са. Топката не стигаше често до Ромелу Лукаку в началото, но в 14-ата минута той бе изведен отдясно. Неговият удар бе отклонен и топката отиде в ръцете на вратаря.

"Вълците" рядко получаваха шанс да атакуват и възможностите им се ограничаваха до статични положения. В 24-ата минута центриране на Моутиньо прати топката на главата на Саис, но неговият удар не създаде проблеми на Менди. Десет минути по-късно Вернер прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено поради нарушение на германеца.

Лофтъс-Чийк също прати топката в мрежата след разбъркване в наказателното поле. След дълго разглеждане на ситуацията голът бе отменен поради засада. В самия край на първото полувреме Уулвс можеше да поведе. Педро Нето се справи с Тиаго Силва и отправи удар. Менди изби топката към границата на наказателното поле, а Дендонкер от отлична позиция стреля над вратата.

Отборът на Тухел започна агресивно втората част и 33 секунди след почивката Вернер завърши добра атака, но Жозе Са се справи с изстрела. Малко по-късно Рийс Джеймс пробва да изненада вратаря от пряк свободен удар. Той стреля към близката греда, но топката отиде във външната страна на мрежата.

Лукаку откри резултата от дузпа в 56-ата минута. Белгиецът падна в наказателното поле след съприкосновение със Саис. След дълго разглеждане на ситуацията с ВАР бе отсъдена дузпа, която нападателят реализира. Попадението вдъхнови домакините и последваха серия от атаки. Две минути по-късно Лукаку удвои аванса на "сините", след като бе изведен от Пулишич и завърши отлично.

Челси доминираше, но гостите не се бяха предали. Влезлият като резерва Хий-Чан Хуан пропусна добра възможност в 74-ата минута. Отговорът на "сините" бе отлична атака, която бе завършена от Вернер и доведе до спасяване на Са. "Вълците" се върнаха в мача в 79-ата минута, когато появилият секунди по-рано на терена Тринкао си изработи пространство за изстрел и с много хубав удар не остави шансове на Менди.

Голът мотивира Уулвс и гостите имаха инициативата в следващите минути. Пет минути преди края Тринкао имаше отлична възможност да изравни. Той финтира Тиаго Силва в наказателното поле, но не уцели вратата. След рикошет в бразилския защитник топката отиде покрай дясната греда. Секунди по-късно силен удар на Хименес също мина покрай вратата за радост на Менди.

Докато играчите на Челси чакаха последния съдийски сигнал резервата Чикиньо напредна отдясно и центрира, а в наказателното поле капитанът на "вълците" Конър Коуди засече топката с глава и изравни резултата.

ЧЕЛСИ - УУЛВС 2:2
1:0 - Лукаку (56)
2:0 - Лукаку (58)
2:1 - Тринкао (79)
2:2 - Коуди (90+6)

Снимки: Gettyimages