Фланелката на Меси, с която отбеляза своя гол номер 500, бе продадена на търг за колосална сума

Фланелката на Лионел Меси, с която той отбеляза 500-ия гол в кариерата си, беше продадена на търг за 427 680 евро (450 000 долара), съобщи "Марка". Аржентинецът реализира попадение №500 на 23 април 2017 година при гостуването на Барселона на Реал Мадрид, в което бележи общо два гола за победата с 3:2.

Меси разтресе "Бернабеу" в 92-ата минута! Барса измести Реал от върха! (видео + галерия)

Седемкратният носител на "Златната топка" напусна Барселона през лятото на 2021 година и се присъедини към Пари Сен Жермен със свободен трансфер. 34-годишният Меси е изиграл 31 мача за ПСЖ във всички турнири през този сезон, като в тях е отбелязал 9 гола и е направил 13 асистенции.

На този ден преди 17 години Меси вкарва първия си гол за Барселона (видео)