Гранада продължава да мечтае за спасението след гол в добавеното време срещу Селта

Гранада спечели само точка в домакинството си на Селта и двата тима завършиха наравно 1:1 в мач от 34-ия кръг на Ла Лига. Интересно в двубоя бе и това, че в крайна сметка и двете попадения бяха дело на играчи на домакините, след като Антонио Пуртеас си отбеляза автогол в 72-ата минута, а Луис Мила донесе равенството в добавеното време.

Селта пропусна първото отлично положение за гол в 9-ата минута, когато Санти Мина отне топката на младока Серхио Ескудеро, след което влезе в наказателното поле и стреля, но Луис Максимиано спаси, топката обаче отиде в краката на Яго Аспас, но и неговият опит бе изчистен от голлинията.

Гранада също получи своя отличен шанс пет минути преди края на първото полувреме, когато лошо изчистване на бранителите на гостите прати топката в краката на Анхел Монторо, той намери отлично Луис Суарес, който се оказа очи в очи с вратаря Матиас Дитуро на границата на наказателното поле, но стреля неточно. Само минута след това отново Селта можеше да излезе напред след добър пробив на Аспас, но ударът му премина покрай вратата.

Именно бившият нападател на Ливърпул бе в основата на откриването на резултата в полза на гостите в 72-ата минута, когато Денис Суарес отне в средата на терена, напредна добре и пусна към Аспас, който стреля в рамките на вратата, а бранителят Антонио Хуерта прати топката, която така или иначе влизаше, в собствената си врата за 0:1. Десетина минути преди края на редовното време отново капитанът на Селта имаше отлична възможност да отбележи своя втори гол в срещата, но ударът му бе спасен от Луис Максимиано.

Домакините от Гранада успяха да достигнат до точката в добавеното време на мача, когато появилия се като резерва Дарвин Санчес центрира от левия фланг, а там няколко играчи от двата отбора се опитаха да играят с топката в наказателното поле, за да влети тя директно в мрежата за 1:1 след докосване от Луис Мила.

С тази точка Гранада събра 31 точки, но продължава да е на 18-ото място под чертата, макар да е само с точка зад Майорка и Кадис, които са над линията на изпадащите. От своя страна Селта е с 40 точки и заема 9-ото място в класирането на Ла Лига.

Снимки: Imago