Стеф Къри помогна на Голдън Стейт да прати Денвър и Йокич у дома

Голдън Стейт се класира за полуфиналите в Западната конференция на НБА, след като тази нощ се наложи със 102:98 в петия мач срещу Денвър и спечели серията с 4-1 победи.

Стеф Къри се развихри в първия си мач като титуляр в серията и записа 30 точки, 5 борби и 5 асистенции. Клей Томпсън добави 15 точки, 9 борби и 4 откраднати топки, а Гари Пейтън II остана завърши също с 15.

Къри направи пет успешни стрелби от зоната за три точки и вече има 49 мача в плейофите с поне 5 вкарани тройки - колкото общо имат следващите двама в това подреждане Клей Томпсън (28) и Рей Алън (21). В първите четири мача той се появи като резерва от пейката, тъй като се възстановяваше от травма в левия крак.

Андрю Уигинс прибави за победителите 12 точки, Дреймънд Грийн остана с 11 и 6 завършващи подавания.

Никола Йокич отново бе най-добър за Денвър с 30 точки. Сърбинът приключи мача и с 19 борби, а също така и 8 асистенции, въпреки че в началото на третия период получи удар в дясното бедро. И за да докаже характера си, вкара 12 от последните 14 точки за Нъгетс в мача. Неговите усилия обаче не бяха достатъчни, за да спасят отбора му от елиминация, и така актуалният носител на наградата за “Най-полезен играч” на сезона приключи участието си в плейофите.

ДаМаркъс Къзънс прибави 19 точки, а Аарън Гордън остана с 15 и 8 рибаунда. Уил Бартън и Монти Морис приключиха с по 14 пункта двамата.

2:10 минути преди финалната сирена резултатът бе равен 90:90, когато Пейтън вкара за домакините и им даде преднина. След това дойдоха минутите на Къри, но Йокич не се отказа и съкрати отново преднината им до две точки. 1:06 минути преди сирената отново Пейтън беше точен от тройката. Последва надстрелване между Къри и Йокич, но последната дума имаше Стеф, който вкара 29.9 секунди преди края.