Спартак (Вн) застигна лидера и отдалечи Миньор от топ 4

Спартак (Варна) победи с 2:0 Миньор (Перник) във второто голямо дерби от 33-ия кръг на Втора лига. Георги Чукалов откри резултата за "соколите" в 19-ата минута. В 76-ата минута голмайсторът Иван Колев, който се появи като резерва, направи 2:0 с удар отблизо. Така отборът от Морската столица излезе начело в класирането, с равни точки със Септември (София), но и с мач по-малко, и вече гледа към важното гостуване на Етър в следващия кръг. "Чуковете" от Перник пък продължават да губят точки и да се отдалечават от четвъртата позиция, която носи бараж за efbet Лига.

Срещата започна с лек натиск на домакините, които успяха да създадат няколко опасности пред рамката на Никола Виденов. На няколко пъти топката премина в опасна близост до вратата на "чуковете", за да дойде 19-ата минута, когато тя се спря в мрежата. Георги Бабалиев направи хубав рейд отляво, последва удар на крилото, отразен от Виденов. След това обаче Даниел Начев свали топката в краката на Георги Чукалов, който моментално порази целта - 1:0 за домакините!

Втората част започна вяло, като опасни положения пред двете врати липсваха. В един момент най-интересното на терена беше свързано с главния съдия Георги Иванов, който взе часовника на четвъртия рефер Станимир Тодоров. В средата на вторите 45 минути Божидар Васев от Миньор получи втори жълт картон за закъсняла интервенция в средата на терена, което остави хората на Христо Янев в числено намален състав.

В 76-ата минута Велислав Боев елиминира по чудесен начин двама бранители на гостите отляво, последва изстрел към вратата на "чуковете" от страна на Виктор Митев, Никола Виденов отби, но резервата Иван Колев направи добавка отблизо - 2:0 за "соколите"! Оттук нататък дербито на Коритото се доиграваше, като гостите нямаха възможност да стигнат до почетен гол и инкасираха нова загуба.

Спартак (Варна) 2:0 Миньор (Перник)

1:0 Георги Чукалов (19)
2:0 Иван Колев (76)

Стартовите състави:

Спартак (Варна): 21. Дичевски, 2. Боев, 3. Ибрям, 6. Луго, 19. Борисов, 14. Любомиров, 13. Исуф, 45. Начев, 7. Бабалиев, 11. Митев, 71. Чукалов.

Миньор (Перник): 99. Виденов, 20. А. Васев, 3. Славчев, 24. Купенов, 14. Садула, 15. Ценов, 19. Казаков, 30. Б. Васев, 13. Бонев, 22. Ив. Иванов, 7. Йосифов.