При днешния рефер "Герена" беше пълен и Левски елиминира Лудогорец за последно

Днес Левски и Лудогорец се изправят един срещу друг във втори полуфинал за Купата на България, като "сините" имат аванс 3:2 след първата среща. Рефер на двубоя ще бъде Драгомир Драганов, като това ще бъде трети мач между двата тима под негово ръководство. Любопитен факт е, че и в двата предни пъти става дума за срещи на стадион “Георги Аспарухов”. Предишният път завърши щастливо за “сините”, като те отстраниха “орлите” на четвъртфиналите за Купата на България през сезон 2019/20. Това бе и последната среща на двата тима в турнира преди този сезон. Тогава двубоят завърши 0:0 в редовното време и продълженията, а при дузпите домакините бяха по-точни. В последната минута на 90-те Лудогорец можеше да стигне до победата, но Драгош Григоре пропусна дузпа, отсъдена за дърпане на Холмар Ейолофсон срещу Клаудиу Кешерю

Голяма драма на "Герена"! Левски изхвърли Лудогорец (видео+галерия)

Първият мач между двата тима със съдия Драгомир Драганов е през сезон 2018/19 и завършва с успех 2:0 в полза на разградчани и тотално надиграване от страна на гостите. Интересно е, че тогава за последно “Герена” е бе със запълнени изцяло трибуни, както ще бъде и тази вечер. “Сините” тогава имат претенции за нарушение срещу Мартин Райнов при откриването на резултата, но така или иначе гостите са значително по-активният и опасен тим в срещата и успехът им бе напълно заслужен.

Лудогорец се събуди и свали Левски на земята (видео+галерия)

Ръководилият първия двубой между двата тима преди малко повече от седмица Ивайло Стоянов пък е рекордьор по свирени мачове между "сини" и "зелени". Арбитърът е извеждал на терена двата тима цели седем пъти.