Гуардиола донесе ценен успех на Райо срещу Еспаньол

Райо Валекано постигна много важна победа с 1:0 в гостуването си на Еспаньол от 33-ия кръг на Ла Лига. Спечелените три точки може да бъдат от огромно значение за "Пчеличките" в битката за оцеляване в елита. Героят на вечерта пък бе Сержи Гуардиола, който бе автор на победното попадение за гостите.

Голът за Райо дойде в 42-ата минута. Тогава Алехандро Катена получи пас зад защитата, той не успя да овладее добре топката, но тя се оказа в краката на Гуардиола, който с шут в близкия ъгъл успя да я промуши във вратата за 0:1.

Гостите продължиха да са по-активният отбор и до края на мача и създадоха повече положения от своя съперник, а в 61-ата минута изстрел на Алваро Гарсия се отби от гредата.

В крайна сметка Райо постигна своето от това гостуване и с актив от 37 точки се отдалечи от опасната зона и вече е на 14-ата позиция в класирането. Еспаньол пък остава на 12-ото място с 39 точки.

Снимки: Gettyimages