Фулъм се завърна във Висшата лига

Фулъм отново ще е част от елита на английския футбол. Само година след изпадането си, тимът от "Крейвън Котидж" спечели промоция за Премиър лийг, и то поведе от убедително. Днес съставът на Марко Силва разгроми с 3:0 гостуващия Престън и 4 кръга преди края на кампанията в Чемпиъншип си осигури минимум второто място.

Домакините бяха твърдо решени да зарадват феновете си колкото се може по-бързо и решиха изхода на двубоя още до почивката. Александър Митрович вкара два от головете и вече има 40 в 40 мача през сезона. Освен сръбския национал се разписа и бъдещото попълнение на Ливърпул Фабио Карвальо.

От самото начало на кампанията Фулъм показа, че превъзхожда всеки от останалите отбори в Чемпиъншип, но в предишните два кръга тимът от Западен Лондон допусна загуби от Ковънтри (1:3) и Дарби Каунти (1:2). Възможността да си гарантира завръщане сред най-добрите на своя стадион обаче мотивира футболистите на Марко Силва и те не дадоха никакъв шанс на Престън, който не се бори за нищо.

Митрович откри резултата в 9-ата минута след асистенция на Джо Брайън, а в 34-ата Карвальо покачи на 2:0. Още преди края на полувремето Митрович добави още един гол на сметката си, този път след подаване на Хари Уилсън. През втората част домакините видимо намалиха темпото, а Марко Силва смени двамата голмайстори, които бяха изпратени с бурни овации от трибуните.

Фулъм е отбелязал 98 гола през сезона и се нуждае от две победи в оставащите 4 мача, за да спечели титлата в Чемпиъншип. Още през уикенда "котиджърс" ще гостуват на най-сериозния си преследвач Борнемут. "Черешките" изостават с 9 точки от върха, но имат и мач по-малко.

В последните 5 години Фулъм постоянно редува изкачване в Премиър лийг с незабавно изпадане. Сега пред Марко Силва и компания стои целта да спрат този йо-йо ефект и да се задържат в елита.