Рейнджърс спечели дербито след продължения и е на финал

Рейнджърс постигна обрат във вечното дерби и спечели с 2:1 срещу Селтик в среща от полуфиналите за Купата на Шотландия. Тимът на Джовани ван Бронкхорст стигна до успеха след продължения. Автогол на защитника Карл Старфелт в 114-ата минута донесе успеха на "сините". Рейнджърс ще играе срещу Хартс на финала.

Двубоят завърши 1:1 в редовното време, след като двата отбора си размениха по един гол през второто полувреме. Грег Тейлър откри за "детелините" в 64-ата минута, а Скот Арфийлд изравни в 78-ата минута.

Дербито бе изпълнено с остри влизания, грешки и много напрежение. Въпреки че игра продължения срещу Брага в Лига Европа в четвъртък, тимът на Ван Бронкхорст изглеждаше свеж и имаше предимство в началото. Джо Арибо имаше две възможности да открие резултата, но ударите му с глава не намериха целта. Джон Лундстрам пък нацели гредата.

След почивката Селтик взе инициативата и поведе, след като бързо изпълнение на фал изненада защитата на съперника, а Тейлър откри резултата. "Детелините" можеха да водят и с два гола, ако ударът отблизо на Камерън Картър-Викърс не беше отишъл в гредата.

Рейнджърс стигна до изравняване 12 минути преди края, след като Арфийлд се възползва от центриране на Таверние. От този момент "сините" доминираха. Джо Харт отрази удари на Таверние и Сакала в продълженията, но нямаше какво да направи в 114-ата минута, когато Старфелт отклони топката в мрежата.

Снимки: Gettyimages