Брентфорд доближи Уотфорд до Чемпиъншип с гол в добавеното време

Брентфорд победи с 2:1 Уотфорд като гост, с което приближи „стършелите“ към Чемпиъншип. „Пчеличките“ поведоха с гол на Кристиан Ньоргор в 15-ата минута. През втората част домакините положиха огромни усилия, изравниха резултата чрез Еманюел Денис и пропуснаха златна възможност да поведат. Понтус Янсон обаче донесе пълния комплект точки на гостите в 94-тата минута след поредната асистенция на Кристиан Ериксен. Така Уотфорд остана на цели шест точки от спасителната зона, като отборът има шест мача до края на сезона. Още по-неприятното за "стършелите" е, че са изиграли два двубоя повече от Евертън, който е точно над чертата. Брентфорд пък за първи път в историята си постигна три поредни победи в Премиър лийг.

Бренфорд заслужено водеше на почивката след гол на Кристиан Ньоргой в 15-ата минута. Всичко стана след един дълго изпълнен тъч от Пинок, след който топката бе отклонена от Айер, а датчанинът, останал непокрит, стреля отблизо.

След почивката Уотфорд заигра по-добре и в 55-ата минута „стършелите“ изравниха. Денис засече на далечната греда центриране на Сар. Попадението първоначално бе отменено заради вдигнат флаг за засада, но след намесата на ВАР стана ясно, че нигериецът е бил в чиста позиция и голът бе валидиран – 1:1.

В добавеното време първо Уотфорд пропусна страхотен шанс да излезе напред. Удар на Кинг срещна гредата, а след това Лоуза някак пропусна добавката, стреляйки встрани. В 94-ата минута Брентфорд стигна до победата, след като Ериксен центрира от свободен удар, а Янсон засече с глава за крайното 1:2.

За Уотфорд това е десета поредна домакинска загуба във Висшата лига.

Снимки: Imago