Ботев (Пд) надви своя кошмар Черно море и направи сериозна заявка за третото място

Ботев (Пловдив) записа изключително важен успех над Черно море с 1:0. Мохамед Брахими (29) отбеляза единственото попадение за домакините, след като се бе появил от резервната скамейка на мястото на контузения Антоан Бароан. Срещата бе от 1-ия кръг на шампионския плейоф в efbet Лига и може да се окаже ключов сблъсък в битката за третото място. Мачът бе изгледан на живо от собственика на "канарчетата" Антон Зингаревич. "Морето" трябваше да се справя без ключови състезатели, сред които Евгений Сердюк и Васил Панайотов, като отсъствието им се усети сериозно. Азрудин Валентич пък записа първи успех над Черно море.

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на фена на Ботев (Пловдив) Атанас Пулев, починал внезапно.

Началото на мача не предложи голови ситуации пред двете врати. В 16-ата минута принудително в игра се появи Мохамед Брахими. Той замени Антоан Бароан, който доскоро лекуваше травма и по всичко изглежда, че не се е възстановил оптимално.

В 29-ата минута появилият се от скамейката Брахими даде аванс на Ботев. Той беше изведен зад гърба на защитата след отличен пас на Тодор Неделев. Подаването на халфа беше насочено в коридора между левия бек и левия вътрешен защитник, което свари бранителите на Черно море неподготвени. Останал очи в очи с Дюлгеров, Брахими насочи удара си право във вратата.

В 37-ата минута опасен удар на Родриго Вилела прелетя над напречната греда. В добавеното време на първата част Черно море бе близо до изравнителния гол. Матиас Курьор беше оставен напълно сам около точката за дузпа. Той засече с глава центриране от левия фланг, но ударът му премина встрани от вратата.

18 Ботев (Пловдив) - Черно море

Второто полувреме започна вихрено за Ботев и още в 46-ата минута "канарчетата" можеха да удвоят преднината си. Удар на Па Конате от добра позиция беше блокиран малко преди голлинията от Живко Атанасов. Последваха минути, в които двата тима не успяха да създадат голово положение пред вратата на противника.

Така се стигна до 61-ата минута, в която Попов влезе в наказателното поле и върна назад към Закария Беншаа. Той стреля, но ударът му срещна тялото на Матиас Курьор и попречи на топката да влезе във вратата на Аргилашки. В 68-ата минута центриране на Тодор Неделев от фаул намери Пунчев. Той стреля с глава, но бранител блокира удара му и домакините спечелиха само корнер.

Малко след това блестяща намеса на Дюлгеров попречи на Неделев да се разпише с шут, насочен в долния десен ъгъл на вратата. В 82-ата минута Пабло Гарсия не бе никак далече от това да изравни резултата с хубав удар от далечна дистанция. Той прелетя над горната греда. Секунди по-късно Закария се размина с топката на втора греда и не успя да нанесе добър удар с глава.

В заключителните минути нов изстрел на Гарсия излезе в аут. В четвъртата минута на добавеното време Курьор остана под топката след центриране от корнер.

БОТЕВ - ЧЕРНО МОРЕ 1:0
1:0 Мохамед Брахими (29)

Стартови състави:

БОТЕВ: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 8. Тодор Неделев, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето'о, 18. Самуел Супрайен, 22. Реда Рабей, 24. Роберто Пунчец

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 32. Мартин Дичев, 27. Даниел Димов, 23. Пабло Гарсия, 10. Велислав Василев, 7. Родриго Вилела, 77. Стефан Велев, 19. Матиас Курьор;

СНИМКИ: Борислав Трошев