Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Септември се изравни с Етър и крачи уверено към елита след победа над Миньор в Перник

Септември (София) продължи с добрата си форма и постигна нова победа, след като се наложи с 3:0 като гост на Миньор (Перник) в първия мач от 32-ия кръг на Втора лига. След скучно първо полувреме и не толкова интересни начални минути на втората част последваха светкавичи три гола за гостите, които им донесоха и победата. Марио Илиевски даде преднина в 59-ата минута, а след това последваха и два гола на Айкут Рамадан (63’ и 65’). За Миньор лошата новина е, че в края на срещата Веселин Васев се сблъска с противников състезател и получи удар в главата, като в даден момент изгуби дори съзнание на терена, а след това бе изведен на носилка.

През първите 15 минути на срещата двата тима стояха равностойно на терена и действията се развиваха ту в едната, ту в другата половина на игрището. Интересни положения обаче липсваха. В 21-ата минута Криястиян Пешов центрира отляво и намери добре Атанас Кабов, който стреля добре глава. Леонтиев обаче внимаваше и улови.

В следващите минути Септември натисна своя съперник и търсеше повече гола. В 39-ата минута обаче добра контраатака на Миньор доведе до опасен удар, който Шейтанов спаси. Впоследствие обаче бе вдигнат и флаг за засада за футболист на “чуковете”.

Така без особено интересни положения и логично без голове двата тима се оттеглиха в почивка.

Второто полувреме стартира като първото - с натиск на Септември, но без сериозни опасности. В 54-ата минута Добромир Бонев получи добре в коридор и излезе сам срещу вратаря, но се замота и защитниците на столичани му отнеха.

В 59-ата минута Септември заслужено излезе напред в резултата. Атанас Кабов стреля от дистанция, но Леонтиев изби. Топката обаче попадна в краката на Илиевски, който от близка дистанция не изпита затруднения и реализира за 0:1. При удара на Кабов обаче останаха съмнения дали Илиевски не е бил в засада, но такава не беше вдигната.

Само 4 минути по-късно столичани успяха да ударят за втори път. След центриране от корнер към близката греда Айкут Рамадан успя да засече и да вкара топката във вратата на "чуковете" - 0:2.

В 65-ата минута гостите вече окончателно решиха срещата. Марио Илиевски проби добре отляво, премина покрай няколко защитника и чукна топката към Рамадан, който дебнеше около точката за изпълнение на дузпа. Седмицата на Септември безпроблемно вкара на почти празна врата и реализира второто си попадение в срещата.

До края на срещата Миньор се опита да се върне в срещата и натисна своя съперник, но без успех. Лошото за “чуковете” освен загубата е, че в 82-ата минута Веселин Васев скочи за една висока топка и получи удар в главата от привников състезател. Полузащитникът веднага се строполи на земята, като за момент загуби и съзнание. Лекарските екипи и на двата тима заобиколиха Васев и го изнесоха на носилка.

С тази победа столичани събират в актива си 59 точки и се изравняват с Етър на върха, но "болярите" са с 2 мача по-малко. Спартак (Варна) са трети с точка по-малко от столичани, но “соколите” играят утре и могат да си върнат второто място. Кризата пък в Миньор се задълбочава все повече, като перничани имат 4 загуби в последните си 5 мача. Така те са с 51 пункта на 6-ата позиция, но могат да се смъкнат и по-надолу в класирането в зависимост от това как завършат утрешните мачове.

МИНЬОР 0:3 СЕПТЕМВРИ
0:1 Илиевски (59)
0:2 Рамадан (63)
0:3 Рамадан (65)

Стартови състави:

Миньор: 12. Даниел Леонтиев, 20. Андреас Васев, 23. Павлин Чиликов, 24. Георги Купенов, 14. Четин Садула, 15. Емил Ценов, 5. Веселин Васев, 19. Християн Казаков, 30. Божидар Васев, 13. Добромир Бонев, 9. Методи Костов

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров, 7. Айкут Рамадан, 8. Александър Тодоров, 22. Асен Георгиев, 6. Атанас Кабов, 4. Иван Арсов, 18. Красиан Колев, 16. Кристиян Пешов, 14. Марио Илиевски, 5. Мартин Стойчев