100 години ски спорт в България

Струмска слава повали Миньор в дерби с много драма, емоции, червени картони и отменен гол

Струмска слава се наложи с 2:1 в дербито срещу Миньор (Перник) от 31-ия кръг на Втора лига. Домакините поведоха с попадения на Кристиян Китов (20’) и Борислав Николов (73’), но през второто полувреме Божидар Васев (81’) върна един гол за гостите. Финалните 10 минути бяха изключително драматични, като освен че беше намален резултатът, "чуковете" останаха и с човек по-малко, след като Борис Тютюков бе изгонен с директен червен картон в 83-ата минута. Малко по-късно нов гол на Васев бе отменен заради съмнителна засада, а при ситуацията червен картон получи и наставникът Христо Янев. В заключителните секунди гостите останаха с 9 души на терена, след като Антон Славчев също бе отпратен по-рано под душовете.

Двубоят започна без особено интересни положения, като битката в средата на терена преобладаваше. В 18-ата минута след центриране от корнер Кристиян Китов стреля с глава, но право в ръцете на Леонтиев.

Само 2 минути по-късно обаче гостите получиха правото да изпълнят нов ългов удар, този път вляво от вратата на Миньор. Над всички се извиси Китов, който засече кълбото и го прати във вратата на “чуковете” - 1:0.

Гостите натиснаха в търсене на изравнителния гол. В 26-ата минута Андреас Васев центрира към Методи Костов, който чукна към Божидар Васев. Ударът на нападателя от границата на наказателното поле бе опасено, но премина встрани от вратата. В 42-ата минута отново Божидар Васев получи извеждащо подаване и опита шут от малък ъгъл, но в аут. Това бе и последната интересна ситуация за първата част.

24 Струмска слава - Миньор (Перник) 2:1

Второто полувреме започна като първото - без особено интересни положения. Методи Костов опита удар с глава в 50-ата минута, но неточно. Натискът на “чуковете” обаче продължаваше и в 58-ата минута Методи Костов и Божидар Васев се разминаха от това да засекат едно опасно центриране отляво. 3 минути по-късно отново Васев стреля от пряк свободен удар, но крайно неточно.

В 65-ата минута далечен изстрел затрудни Драгомир Петков, който спаси, но изпусна топката и тя попадна в краката на Божидар Васев. Той обаче от няколко метра нецели вратаря и не успя да вкара на почти празна врата. Няколко секунди по-късно влезлият като резерва Християн Казаков стреля много добре от границата на наказателното поле, но топката прелетя на сантиметри от страничния стълб.

Въпреки натиска на “чуковете” в крайна сметка домакините стигнаха до втори гол. След една от контраатаките Богдан Костов направи невероятен рейд, с който елиминира няколко футболисти на противника и пусна успоредно подаване към капитана Борислав Николов. Той от близка дистанция на празна врата вкара без проблем топката, за да направи резултата 2:0.

Голът на домакините не се понрави на гостуващата агитка. Няколко от феновете на Миньор нахлуха на терена, като бяха спрени от стюардите, а по-късно започнаха да къртят парапета на трибуната. После обаче се видя, че явно привържениците са се поуспокоили и няма сериозни щети по стадиона.

В 81-ата минута гостите все пак стигнаха до попадение. При една от атаките кълбото бе подадено към Божидар Васев, който дебнеше около точката за изпълнение на дузпа. Нападателят пое и отправи плътен шут по земя към вратата на Петков, който се оказа точен - 2:1.

2 минути по-късно обаче “чуковете” останаха с човек по-малко на терена. При едно нарушение на гостите Борис Тютюков отиде да се разправя и удари с глава Денисла Мицаков, за което получи директен червен картон.

В 85-ата минута Божидар Васев получи дълго подаване и остана сам срещу вратаря, като успя да вкара второ попадение във вратата на домакините. Голът обаче бе отменен заради засада, но повторенията показаха, че положението е доста спорно и решението е по-скоро грешка на съдията. Заради протестите си обаче наставникът на перничани Христо Янев бе изгонен.

В заключителните секунди на срещата Антон Славчев събори на тревата свой съперник при ситуация двама на един. Това донесе втори жълт картон на защитника, който вече имаше едно официално предупреждение.

След тази победа Струмска слава събира в актива си 48 точки и засега е на осмото място. Въпреки това обаче радомирци са само на 4 пункта от четвъртия Хебър. Миньор от своя страна е с 51 точки и засега е шести, преди изиграването на останалите мачове.

СТРУМСКА СЛАВА 2:1 МИНЬОР
1:0 Китов (20)
2:0 Николов (73)
2:1 Б. Васев (81)

Стартови състави:

Струмска слава: 12. Драгомир Петков, 11. Денислав Мицаков, 3. Румен Сандев, 22. Антон Тунгаров, 77. Марио Дилчовски, 15. Богдан Костов, 8. Георги Янев, 33. Георги Господинов, 2. Борислав Николов, 10. Милослав Попович, 20. Кристиян Китов

Миньор: 12. Даниел Леонтиев, 20. Андреас Васев, 3. Антон Славчев, 24. Георги Купенов, 5. Веселин Васев, 15. Емил Ценов, 30. Божидар Васев, 10. Борис Тютюков, 9. Методи Костов, 22. Ивайло Иванов, 14. Четин Садула

Снимки: Борислав Цветанов