ЦСКА - София възкръсна на рождения ден на Стойчо и гледа смело към финала, грозни сцени в "Овча купел"

ЦСКА - София спечели с 2:0 гостуването си на Славия в първи полуфинален мач от турнира Sesame Купа на България, с което направи огромна крачка към финала.

Гостите поведоха след автогол на Гьоко Зайков в 22-ата минута, а в 92-ата Иван Турицов реализира от дузпа.

27 Славия - ЦСКА - София

Срещата бе белязана от грозни сцени, разиграли се в средата на втората част, когато феновете на гостите започнаха да чупят седалки и да ги хвърлят на терена. Това наложи прекратяването на двубоя за около пет минути.

Двата отбора прибегнаха до доста промени в своите 11-ки. Като централен защитник за гостите започна Юга, а на пейката останаха Бусато, Кери, Вилдсхут, Баи и Вион.

При "белите" също имаше изненади. В титулярния състав не попаднаха Бакеро, Добрев и Минчев за сметка на Петков, Цонев и Тасев.

Двата отбора стартираха предпазливо, а първата, но много опасна ситуациия дойде в 10-ата минута. Кирилов се възползва от грешка на Юга, преодоля го в наказателното поле и върна за Петков, който от 5-6 метра отправи удар, но Евтимов демонстрира рефлекс и изби.

Червените отговориха с шут на Мухар в 16-ата минута, който излезе в аут. Само 120 секунди по-късно Мазику центрира отляво, Соарес отклони назад, но топката попадна в непокрития Йомов. Последва ефектен и опасен фалцов изстрел с външен фалц, който Вуцов изби в корнер с върха на пръстите си.

ЦСКА - София поведе в 22-ата минута след автогол на Зайков. Бившият бранител на Левски прониза собствената си врата след центриране по земя на Гарсес отляво и в опит да блокира Кайседо.

В 32-ата минута Тасев свали с глава дълъг пас към Петков, който шутира от границата на големия пеналт, но над вратата.

В първия четвърт час след почивката двата отбора заложиха на битка в центъра на терена и без положения пред вратите. Единствената ситуация за отбелязване бе пробив на Тасев отдясно, който завърши с центриране, но то беше избито от Евтимов.

В 64-ата минута реферът Никола Попов прекъсна срещата заради запалени факли от страна на "червените" фенове, които изпочупиха и голямо количество седалки, част от които полетяха към терена. Прекъсването продължи пет минути, а малко след подновяването на играта Кирилов стреля в аут от границата на пеналта.

В 72-ата минута резервата Добрев дриблира в наказателното поле и отправи опасен удар, който Евтимов изби. Три минути по-късно стражът на червените улови шут на Зайков.

В 79-ата минута футболистите на ЦСКА - София поискаха дузпа за единоборство между Томбак и Мазику, но след преглед с ВАР такава не бе отсъдена. Секунди по-късно Мухар центрира към Гарсес на задната греда, а крилото на червените стреля над вратата от трудна позиция.

Гостите почти предрешиха полуфиналния сблъсък в 92-ата минута, когато Турицов вкара от дузпа за 2:0. Тя бе отсъдена за нарушение на Томбак срещу Варела. Защитникът на Славия овладя топката и докато се чудеше какво да я прави, халфът на "червените" дойде и му я чукна, а той от своя страна го ритна в крака.

В 95-ата имнута ЦСКА - София беше близо до трето попадение след грешка на Вуцов, тъй като стражът изрита топката в краката на червения нападател, но извади късмет, че не попадна във вратата му, а излезе в аут.

Въпреки това гостите си тръгнаха с достатъчно сериозна преднина, превейки освен подарък за 65-ия рожден ден на Стойчо Младенов, който празнува днес, така и голяма крачка към класиране за финал.

СЛАВИЯ - ЦСКА - СОФИЯ 0:2

0:1 Гьоко Зайков 22 авт.
0:2 Иван Турицов 92 д.

СЛАВИЯ: 21. Вуцов, 3. Томбак, 29. Зайков, 23. Виячки, 4. Соарес, 17. Дост, 77. Вълчев, 20. Цонев, 10. Кирилов, 88. Тасев, 9. Петков

ЦСКА - СОФИЯ: 25. Евтимов, 19. Турицов, 4. Кох, 21. Юга, 18. Мазику, 24. Мухар, 3. Жеферсон, 5. Варела, 27. Гарсес, 10. Йомов, 9 Кайседо

Снимки: Владимир Иванов