Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Ювентус обърна Каляри и се утвърди в топ 4

Отборът на Ювентус постигна ценна победа с 2:1 като гост на Каляри в двубой от 32-ия кръг на Серия А. Успехът не дойде никак лесно за торинци, които изоставаха в резултата след 10 минути игра, когато резултатът в полза на домакините откри Жоао Педро в 10-ата минута.

Лука Пелегрини отбеляза за гостите в 23-ата минута, но попадението беше отменено заради игра с ръка в нападение на Адриен Рабио. В крайна сметка в добавеното време на първото полувреме Ювентус върна равенството чрез Матайс Де Лихт

Четвърт час преди Душан Влахович донесе пълен обрат за "бианконерите". Така Ювентус се утвърди в топ 4, като събра 62 точки - с осем повече от петия Рома. Каляри пък продължава битката за оцеляване, като записа пета поредна загуба в първенството.

Големият отсъстващ в състава Масилимиано Алегри бе нападателят Алваро Мората, който е наказан. По-същата причина извън сметките остана и Матиа Де Шилио. Мануел Локатели, Уестън Маккени, Федерико Киеза, Кайо Жорже и Марли Ейк са контузени. Сред титулярите се завърнаха Денис Закария и Артур, както и Лука Пелегрини. Торинци излязоха в схема 3-5-2, като атаката водеха Пауло Дибала и Душан Влахович.

Ювентус тръгна в атака от първата минута и стигна до първото положение пред вратата на Каляри в петата минута. Тогава Хуан Куадрадо потърси Душан Влахович в наказателното поле, но сърбинът не успя да стигне до топката. Минута по-късно Влахович отново се оказа в центъра на вниманието. Той проби отляво и стреля от малък ъгъл, но вратарят на Каляри Алесио Краньо спаси и прати топката в ъглов удар, но от него не последва нищо интересно.

Така се стигна до десетата минута, когато при първата си по-сериозна атака, съчетана с грешки в защитата на Ювентус, Каляри откри резултата чрез Жоао Педро след асистенция на Разван Марин.

В 13-ата минута Пауло Дибала падна в наказателното поле в търсене на дузпа, но такава не беше отсъдена. Последва нов опасен момент пред вратата на Краньо, но Денис Закария не успя да насочи добре топката. В 23-ата минута Ювентус стигна до гол чрез Лука Пелегрини, който прати топката в мрежата със силен удар с левия крак, но попадението беше отменено, тъй като топката е имала контакт с лакътя на Адриен Рабио, преди да влезе в мрежата.

Натискът на Ювентус се засили. Данило стреля от дистанция, но неточно. В 31-ата минута Дибала от пряк свободен удар едва не изравни, но не му достигна малко точност. В 35-ата минута аржентинецът отново беше близо до гол. След центриране от статично положение от Куадрадо топката беше отбита и с удар от въздуха от наказателното поле Дибала се опита да изненада Краньо, но вратарят на Каляри спаси.

В 45-ата минута торинци все пак върнаха равенството. Хуан Куадрадо проби отляво и центрира изящно във вратарското поле, където оставеният непокрит Матай Де Лихт с глава прати топката в мрежата.

Второто полувреме започна с нов отменен гол на Ювентус, след като Киелини прати топката в мрежата. Причината за отмяната беше или засада, или нарушение в нападение на Де Лихт. В 48-ата Дибала беше близо до гол, но прати топката над вратата.

Ювентус трайно се настани в половината на Каляри, а домакините преминаха изцяло в защита, като отговаряха с епизодични атаки. Алегри прибягна до първата си смяна в 68-ата минута, когато в игра се появи Федерико Бернадески на мястото на Рабио. Нападателят почти веднага се изяви, като от лявото крило прати подаване към Влахович, сърбинът стигна до топката, но не успя да стреля. В 74-ата минута Влахович отново беше в центъра на събитията, като стреля ниско към близкия ъгъл, но ударът му беше слаб и Краньо спаси. В 75-ата минута обратът стана факт. Пауло Дибала пусна хитър пас съм Влахович в наказателното поле и този път сърбинът успя да насочи топката в мрежата.

Алегри прибягна до първата си смяна в 68-ата минута, когато в игра се появи Федерико Бернадески на мястото на Рабио. Нападателят почти веднага се изяви, като от лявото крило прати подаване към Влахович, сърбинът стигна до топката, но не успя да стреля. В 74-ата минута Влахович отново беше в центъра на събитията, като стреля ниско към близкия ъгъл, но ударът му беше слаб и Краньо спаси.

В 75-ата минута обратът стана факт. Пауло Дибала пусна хитър пас съм Влахович в наказателното поле и този път сърбинът успя да насочи топката в мрежата. Пет минути по-късно Дибала беше заменен от Мойс Кийн, в игра се появи и Леонардо Бонучи вместо Хуан Куадрадо. Ювентус не рискува в заключителните минути и умело удържа аванса и заслужено добави нови три точки към актива си.

Каляри - Ювентус 1:2
1:0 - Жоао Педро 10
1:1 - Де Лихт 45
1:2 - Влахович 75

Каляри: Краньо, Алтаре, Ловато, Карбони, Беланова, Дейола, Марин, Далберт, Ликоянис, Жоао Педро, Паволети

Ювентус: Шчесни, Пелегрини, Киелини, Де Лихт, Данило, Рабио, Артур, Закария, Куадрадо, Влахович, Дибала.