Ян Зомер спечели точка за Гладбах при канонада на Майнц 05

Съвсем малко не достигна на Майнц 05 да си тръгне с трите точки от гостуването в Мьонхенгладбах на Борусия, като последният двубой от 28-ия кръг на Бундеслигата завърши 1:1. Няколко изключителни спасявания на вратаря Ян Зомер и две греди донесоха точката за домакините.

“Жребците” доминираха преди почивката и поведоха след гол на Брийл Емболо в 33-ата минута, но след това нещата се промениха изцяло. Съставът от Майнц наложи тотално превъзходство и само в рамките на втората част отправи 19 удара, от които 8 бяха в очертанията на вратата. В крайна сметка само един от тях доведе до попадение - на Карим Онисиво в 73-ата минута.

Леандро Барейро в 48-ата и заменилият го Жае-Сун Лий в последната видяха изстрелите им да се отбиват в гредите на вратата на Борусия.

Така реално двата отбора повториха срещата помежду си от есенния полусезон, когато отново завърши 1:1 с голове долу-горе по същото време.

По всичко изглежда, че и Гладбах, и “05” доиграват сезона, защото трудно биха стигнали от евротурнирите, а и са далеч от изпадащите.