Лудогорец уверено крачи към нова титла след разгром над Ботев Пд

Лудогорец уверено крачи към поредна шампионска титла на България, след като разгроми с 3:0 Ботев (Пловдив) в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Бърнард Текпетей откри за домакините в 10-ата минута, а в 19-ата Оливие Вердон удвои. Каули вкара за трети път в 57-ата минута.

Освен тежкото поражение гостите дадоха и две жертви, тъй като контузии получиха Бароан и Етоо, които напуснаха преждевременно терена през втората част.

Наставникът на разградчани Анте Шимунджа остави на пейката всички национални състезатели. Сред 11-те не започнаха Десподов, Делев, Янков и кипърецът Сотириу. За сметка на това стартираха новите попълнения Рик Джонатан и Тисера, които изиграха силен двубой. В титулярния състав след 6-месечно лечение на контузия бе и капитанът Антон Недялков.

В началните минути на срещата домакините отправиха два удара чрез Рик и Текпетей. Първият срещна тялото на играч от Ботев, а вторият излезе в аут.

Така се стигна до 10-ата минута, в която Тисера овладя пас на Пластун, финтира защитник на пловдивчани и намери Текпетей отдясно. Крилото на разградчани влезе навътре в наказателното поле на канарчетата и след страхотен фалцов шут с левия крак реализира в горния десен ъгъл на Аргилашки.

Жълто-черните отговориха с удар на Неделев от фал в 13-ата минута, който Падт изби в корнер. Шест минути след тази ситуация Лудогорец вкара втори гол. Разградчани разиграха късо при спечелен корнер. Последва центриране на Каули към задната греда, където Пластун върна за Вердон и централният защитник нямаше проблем да се разпише с фронтален удар от два метра.

След попадението последваха още две скоростни атаки на орлите. При първата Недялков комбинира с Рик, след което намери Тисера в наказателното поле, но ударът на аржентинеца не се получи. Малко по-късно Текпетей шутира опасно по земя, а Аргилашки изби.

В 30-ата минута Тисера изведе Рик отляво в наказателното поле на Ботев, а бразилецът шутира мощно в дясната греда. Три минути преди края на първата част разградчани можеха да реализират още веднъж. Каули центрира от корнер на близката греда, където Шоу засече топката с глава, но я изпрати покрай лявата греда.

Ботев можеше да се върне в мача, когато в 56-ата минута Бароан стреля много опасно с глава, засичайки центриране от фаул на Неделев, но Падт изби в корнер. След неговото изпълнение пловдивчани отново застрашиха вратата на домакините, но те се справиха с напрежението и на свой ред организираха контраатака. Текпетей изведе Каули, който се намираше около центъра на терена. Аргилашки опита да пресече подаването, но не прецени излизането си и за бразилеца не бе проблем да го преодолее с поемането на топката, а след това да вкара на празна врата за 3:0.

В 81-ата минута резервата Сотириу можеше да отбележи още едно попадение. Кипърският национал отправи удар с глава след центриране от корнер на Каули, който профуча покрай вратата на гостите.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 3:0

1:0 Бърнард Текпетей 10
2:0 Оливие Вердон 19
3:0 Каули 57

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 4. Сисиньо, 30. Пластун, 24. Вердон, 3. Недялков, 8. Гонсалвеш, 23. Шоу, 37. Текпетей, 95. Каули, 73. Рик, 10. Тисера

БОТЕВ ПД: 1. Аргилашки, 4. Генев, 6. Мертенс, 8. Неделев, 9. Брахими, 10. Току, 11. Бароан, 15. Етоо, 18. Супрайен, 22. Рабеи, 24. Пунчец